Kup Bilety

Tytuł


Trójmiejski Kabaret Literacki "Piwnica na Piętrze"

Trójmiejski Kabaret Literacki "Piwnica na Piętrze"

Kabaret Literacki „Dom Zarazy” to pierwsza odsłona kabaretu w scenariuszu i reżyserii Marka Richtera oraz w wykonaniu artystów trójmiejskich scen.

Bilety: 40 zł / 35 zł

Teksty śpiewane i odgrywane na scenie przez artystów są nowe, napisane specjalnie dla Kabaretu, nierzadko autorstwa samych wykonawców. Oprócz utworów w konwencji piosenki aktorskiej, jest też miejsce na wiersze. Nie zabrakło również skeczy, w tym klasycznego szmoncesu „Futro” w stylu Kabaretu Starszych Panów napisanego przez autora większości tekstów - Jerzego Łukaszewskiego. Wśród autorów tekstów znaleźli się również Ernest Bryl, Krzysztof Buszman, Paweł Himel, Jacek Wester, Szymon Jachimek, Andrzej Śledź i Marek Sadowski.

Całość niepozbawiona jest aluzji do bieżącej sytuacji politycznej, ale więcej tu ironii, sarkazmu i gorzkiej refleksji niż krytyki. To zresztą charakteryzuje cały wieczór Kabaretu Literackiego „Dom Zarazy” - nostalgia i refleksja przeplatają się z dowcipem czasem nieco złośliwym, ale wyrafinowanym.

Kabaret literacki „Dom Zarazy” jest wspólną inicjatywą środowisk twórczych Wybrzeża i Stowarzyszenia „Baduszkowcy” działającego przy Teatrze  Muzycznym w Gdyni. Jest też odpowiedzią na coraz wyraźniej rysujące się zapotrzebowanie na tego rodzaju produkcje.

Swą premierę miał w marcu 2018 r. w oliwskim Domu Zarazy, występował w sopockim Teatrze Atelier i wciąż jest na etapie poszukiwania stałego miejsca dla siebie, co jest warunkiem zrealizowania planów także pozascenicznych jakie przed sobą postawił.

Twórcami zarówno tekstów jak i muzyki są mieszkańcy Trójmiasta, a wykonawcami w większości aktorzy Teatru Muzycznego w Gdyni.

W przyszłości „Dom Zarazy” planuje stać się ośrodkiem integrującym środowiska twórcze Wybrzeża i nie ograniczać się w swojej działalności do „klasycznych” spektakli na scenie. Ma być m.in. miejscem spotkań artystów z mieszkańcami, miejscem edukacji młodzieży w zakresie sztuki, otwartym na wszystkie środowiska.

Kabaret stawia na jakość prezentowanych tekstów i muzyki chcąc nawiązać do tradycji dawnych gdańskich teatrzyków studenckich z lat 50tych i 60tych.

Kabaret Literacki „Dom Zarazy” na podstawie tekstów:
Jerzego Łukaszewskiego, Ernesta Bryla, Krzysztofa Buszmana, Pawła Himela, Jacka Westera, Szymona Jachimka, Andrzeja Śledzia i Marka Sadowskiego Scenariusz i reżyseria: Marek Richter Muzyka: Maciej Łyszkiewicz, Marek Richter, Piotr Ulatowski Występują: Anna Wicka, Magdalena Smuk, Jerzy Łukaszewski, Grzegorz Miller, Marek Richter, Marek Sadowski, Andrzej Śledź Muzycy: Dariusz Herbasz (saksofon), Maciej Łyszkiewicz (pianino), Janusz Mackiewicz (kontrabas), Grzegorz Miller (akordeon), Grzegorz Sycz (perkusja)

PREMIERA GDYŃSKA 5 listopada 2018

Proponujemy również


Panie i panowie zauroczeni młodszymi partnerami, czyli komedia o szukaniu szczęścia Bilety: Normalny…

Współczesna komedia stylizowana na antyczny dramat, napisana przez Szymona Jachimka. Bilety: 30 zł

Komedia o nieco pogubionych 30-latkach. Bilety: 30 zł

Kontakt

Gdyńskie Centrum Kultury
ul. Jana z Kolna 25
81-354 Gdynia
NIP: 586-12-13-177
REGON: 000283156